Covid-19 virus en Looking-Forward

2020-3-28: Gisteren hebben de leerlingen het schoolgeld van februari en maart ontvangen. I. vm. het Covid-19 virus zijn alle scholen in Vietnam dicht vanaf eind januari, na Lunar Nieuwjaar. Alhoewel de overheid zegt dat er nog weinig besmettingen zijn, zijn hotels, restaurants, pretparken en veel bedrijven gesloten. Toeristen zijn niet meer welkom. Heel veel Vietnamezen zijn nu werkloos en hebben nu geen  inkomen. Veel van onze leerlingen zitten thuis met werkloze ouder(s). We willen de getroffen gezinnen ondersteunen door toch schoolgeld te betalen. Vanwege de gesloten scholen was dat moeilijk. Het is gisteren toch gelukt om onze leerlingen naar hun school of naar een café te laten komen om daar (op een veilige manier) het schoolgeld van de afgelopen 2 maanden te geven. Onze managers Thanh en Thuy kregen veel waardering voor hun actie van de leerlingen, hun ouder(s) en het schoolbestuur. Voorlopig gaan de scholen nog niet open.  Over een maand zullen we kijken hoe we kunnen handelen met het schoolgeld van april en mei. Hopelijk is het virus mild voor Vietnam.

Yesterday the students received the school fees of February and March. With the Covid-19 virus, all schools in Vietnam are closed from the end of January, after Lunar New Year. Although the government says that there are still few infections, hotels, restaurants, amusement parks and many companies are closed. Tourists are no longer welcome. Many Vietnamese are now unemployed and have no income. Many of our students are at home with unemployed parent (s). We want to support the affected families by paying school fees. This was difficult because of the closed schools. Yesterday we managed to get our students to their school or to a café to give (safely) the school fees of the past 2 months. Our managers Thanh and Thuy received a lot of appreciation for their action from the students, their parent (s) and the school board. Schools are not yet opening for the time being. In a month we will see how we can trade with the school fees of April and May. Hopefully the virus is mild for Vietnam.

2020-3-27 (12)

Dit bericht is geplaatst in Nieuws. Bookmark de permalink.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.